Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Znani absolwenci

Magdalena Łuszcz BlytheMagdalena Łuszcz Blythe    

Ukończyła Planowanie i Zagospodarowanie Przestrzenne na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie uzyskała nostryfikację tytułu w Stanach Zjednoczonych i ukończyła Budownictwo i Konstrukcję na Old Dominion University Norfolk w Virginii w Stanach Zjednoczonych. Od 2008 roku pracuje jako inżynier budownictwa lądowego. Zajmuje się projektowaniem i przygotowaniem dokumentów do konstrukcji dróg oraz innych obiektów infrastruktury drogowej. Od 2012 nadzoruje prace zespołu w zakresie projektowania, analizy i sporządzania dokumentacji technicznej potrzebnej do konstrukcji dróg, ulic i skrzyżowań, a także przygotowaniem kosztorysów i nadzorem technicznym w czasie konstrukcji. Projekty, za które jest odpowiedzialna, są przygotowywane przy użyciu AutoCAD Civil 3D i MicroStation OpenRoads. Wszystkie projekty są trójwymiarowe. Przygotowywała i była odpowiedzialna za wdrożenie do realizacji wielu projektów dla miast: Virginia Beach, Chesapeake, Norfolk, Suffolk and Portsmouth, a także dla Stanu Virginia. Jej zainteresowania to podróże, książki i odkrywanie świata oczami trzylatka.

Piotr KowalczykPiotr Kowalczyk  

Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył w 2005 roku na wydziale wokalno-aktorskim. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki wokalnej. Solista Teatru Muzycznego od 2005 roku.Występuje w niemal wszystkich przedstawieniach teatru: operetkach, musicalach, spektaklach dla dzieci i licznych koncertach. Gości na wielu scenach, dając dowód nie tylko znakomitemu kunsztowi wokalnemu, klarowności i piękna głosu, ale także wspaniałej interpretacji, grze aktorskiej i figlarnemu dowcipowi, niejednokrotnie rozśmieszając widzów do łez. Koncertuje w kraju i poza jego granicami, m.in. w Niemczech, Belgii, Kanadzie i na Ukrainie. Od 2009 roku prowadzi pracę dydaktyczną na kursach mistrzowskich interpretacji muzyki wokalnej, przekazując doświadczenie i wiedzę ze swej pracy na scenie, młodym adeptom kunsztu wokalno-aktorskiego.

Mariusz SokołowiczMariusz E. Sokołowicz  

Profesor Uniwersytetu Łódzkiego.Prodziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego ds. projektów i toku studiów. Prezes Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Jest autorem i redaktorem ponad 80 publikacji poświęconych problematyce zarządzania strategicznego samorządu terytorialnego oraz instytucji sektora publicznego. Realizuje liczne krajowe i międzynarodowe projekty naukowe we współpracy z partnerami niemieckimi, skandynawskimi, słowackimi i czeskimi. Wiedzę i doświadczenie pogłębia podczas licznych wyjazdów zagranicznych, m.in. do Francji, Gruzji, Niemiec, Szkocji, Portugalii, Rosji, na Ukrainę, Słowację i do Bułgarii. W wolnych chwilach dużo czyta, szczególnie literaturę współczesną, oraz angażuje się na rzecz rozwoju Łodzi. Jego pasją są podróże motocyklowe.

Michał CiepłuchaMichał Ciepłucha   

Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi, Regionalny Konserwator Przyrody. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie zdobył stopień naukowy doktora nauk biologicznych. Specjalizuje się w zakresie ekologii populacji, ochrony wód i bioenergetyki. Jest propagatorem ochrony przyrody i idei zrównoważonego rozwoju. Jest aktywnym działaczem społecznym, wolontariuszem Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci w Łodzi, Wiceprezesem Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ogrodu Botanicznego w Łodzi oraz członkiem Ligi Ochrony Przyrody. Działa także jako członek Komisji ds. Jakości Kształcenia Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, jest sekretarzem Zarządu Głównego Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew oraz wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia "Film - Przyroda - Kultura" w Łodzi. Prywatnie pasjonat turystyki, filmu i miłośnik przyrody.

Jacek TokarczykJacek Tokarczyk   

Ukończył Teatrologię na UŁ oraz Produkcję Teatralną i Promocję Sztuki. Kulturoznawca, teatrolog i wieloletni tancerz. Od 2010 roku dziennikarz, prezenter, reporter TVP Łódź. Pracuje w redakcji informacji, przygotowując materiały na antenę regionalną i ogólnopolską. Obecnie prowadzi główny program informacyjny "Łódzkie Wiadomości Dnia" oraz livestylowe programy w konwencji śniadaniowej. Jest autorem reportaży o tematyce historycznej. Autor książki "Balet – kryształowy łabędź carskiego Petersburga", będącej pasjonującą, odległą podróż do carskiej epoki dawnej stolicy Rosji. Interesuje się historią sztuki, teatrem, muzyką i tańcem.

Damian RaczkowskiDamian Raczkowski  

Ukończył Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Był zaangażowany w wiele projektów społeczno-edukacyjnych. Współtwórca "Vademecum dla młodzieży o Unii Europejskiej", które zostało wydane przez Uniwersytet Łódzki. W roku 2018 został wybrany do Rady Miejskiej w Łodzi. Jest Przewodniczącym Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego i Partycypacji, a także m.in. Wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji. W swojej działalności stawia na kontakt z ludźmi. Jest wielkim przyjacielem naszej szkoły. Jego priorytetem w działaniach jest promowanie integracji europejskiej. Interesuje się muzyką, uwielbia czytać książki o tematyce  politycznej i historycznej oraz biografie. Biega w Runmagedonach.

Maciej KokotekMaciej Kokotek   

Dyrektor Łódzkiego Domu Biznesu. Ukończył  Wydział  Studiów  Międzynarodowych i Politologicznych  Uniwersytetu  Łódzkiego,  studia podyplomowe  z  zarządzania  zasobami  ludzkimi  oraz  studia  doktoranckie  na  Wydziale  Zarządzania  UŁ. Przygotowywał i uczestniczył w wielu projektach z dziedziny rozwoju kompetencji, kreatywności, przywództwa i współpracy międzynarodowej. Dyrektor Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem i Piotrkowskiego Centrum Edukacji. Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, odpowiedzialny za wdrażanie 3 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i 2014-2020 dla sektora nauki, przedsiębiorstw i samorządów. Biegacz amator, zdobywca Korony Maratonów Polski.

Adam PieczonkaAdam Pieczonka   

Ukończył Indywidualny Tok Studiów z kierunkiem wiodącym Chemia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Odbył liczne staże krajowe m.in. w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN oraz Centrum Biologii Medycznej PAN w Łodzi, Politechnice Warszawskiej, jak również staż zagraniczny na Vanderbilt University w USA. Obecnie jest zatrudniony jako adiunkt w Katedrze Chemii Organicznej i Stosowanej na Wydziale Chemii UŁ. Jego zainteresowania chemiczne skupiają się na syntezie oraz wykorzystaniu związków o właściwościach luminescencyjnych. Prowadzi współpracę z Zakładem Genetyki Drobnoustrojów na Wydziale Biologii UŁ, Uniwersytetem Medycznym oraz Bionanoparkiem w Łodzi, gdzie prowadzone są badania nad możliwościami wykorzystania związków w organicznych diodach elektroluminescencyjnych (OLED). Jest autorem ponad 20 publikacji naukowych. Jego pasją jest modelarstwo i żeglarstwo.