Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Znani absolwenci

Magdalena Łuszcz Blythe    Magdalena Łuszcz Blythe

Ukończyła Planowanie i Zagospodarowanie Przestrzenne na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie uzyskała nostryfikację tytułu w Stanach Zjednoczonych i ukończyła Budownictwo i Konstrukcję na Old Dominion University Norfolk w Virginii w Stanach Zjednoczonych.

Od 2008 roku pracuje jako inżynier budownictwa lądowego. Zajmuje się projektowaniem i przygotowaniem dokumentów do konstrukcji dróg oraz innych obiektów infrastruktury drogowej.

Od 2012 nadzoruje prace zespołu w zakresie: projektowania, analizy i sporządzania dokumentacji technicznej potrzebnej do konstrukcji dróg, ulic i skrzyżowań, a także przygotowaniem kosztorysów i nadzorem technicznym w czasie konstrukcji. Projekty, za które jest odpowiedzialna są przygotowywane przy użyciu AutoCAD Civil 3D i MicroStation OpenRoads. Wszystkie projekty są projektami trójwymiarowymi.

Przygotowywała i była odpowiedzialna za wdrożenie do realizacji wielu projektów dla miast: Virginia Beach, Chesapeake, Norfolk, Suffolk and Portsmouth, a także dla Stanu Virginia.

Jej zainteresowania to podróże, książki i odkrywanie świata oczami 3-latka.

 

Piotr Kowalczyk  Piotr Kowalczyk

Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył w 2005 roku na wydziale wokalno – aktorskim. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki wokalnej.

Solista Teatru Muzycznego od 2005 roku.

Występuje w niemal wszystkich przedstawieniach teatru: operetkach, musicalach, spektaklach dla dzieci i licznych koncertach.

Gości na wielu scenach, dając dowód nie tylko znakomitemu kunsztowi wokalnemu, klarowności i piękna głosu, ale także wspaniałej interpretacji, grze aktorskiej i figlarnemu dowcipowi, niejednokrotnie rozśmieszając widzów do łez. Koncertuje w kraju i poza jego granicami, min. w Niemczech, Belgii, Kanadzie i na Ukrainie. Od 2009 roku prowadzi pracę dydaktyczną na kursach mistrzowskich interpretacji muzyki wokalnej, przekazując doświadczenie i wiedzę ze swej pracy na scenie, młodym adeptom kunsztu wokalno – aktorskiego.

Mariusz E. Sokołowicz  Mariusz Sokołowicz

Profesor Uniwersytetu Łódzkiego.

Prodziekan Wydziału Ekonomiczno - Socjologicznego ds. projektów i toku studiów.

Prezes Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej.

Jest autorem i redaktorem ponad 80 publikacji poświęconych problematyce zarządzania strategicznego samorządu terytorialnego oraz instytucji sektora publicznego.

Realizuje liczne krajowe i międzynarodowe projekty naukowe we współpracy z partnerami niemieckimi, skandynawskimi, słowackimi i czeskimi.

Wiedzę i doświadczenie pogłębia podczas licznych wyjazdów zagranicznych, min. do Francji, Gruzji, Niemiec, Szkocji, Portugalii, Rosji, na Ukrainę, Słowację i do Bułgarii.

W wolnych chwilach dużo czyta, szczególnie literaturę współczesną, oraz angażuje się na rzecz rozwoju Łodzi.

Jego pasją są podróże motocyklowe.

Michał Ciepłucha   Michał Ciepłucha

Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi, Regionalny Konserwator Przyrody

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie zdobył stopień naukowy doktora nauk biologicznych.

Specjalizuje się w zakresie ekologii populacji, ochrony wód i bioenergetyki. Jest propagatorem ochrony przyrody i idei zrównoważonego rozwoju.

Jest aktywnym działaczem społecznym, wolontariuszem Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci w Łodzi, Wiceprezesem Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ogrodu Botanicznego w Łodzi oraz członkiem Ligi Ochrony Przyrody.

Działa także jako członek Komisji ds. Jakości Kształcenia Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, jest sekretarzem Zarządu Głównego Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew oraz wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia ,,Film -Przyroda- Kultura” w Łodzi.

Prywatnie pasjonat turystyki, filmu i miłośnik przyrody.

 

Jacek Tokarczyk   Jacek Tokarczyk

Ukończył Teatrologię na UŁ oraz Produkcję Teatralną i Promocję Sztuki.

Kulturoznawca, teatrolog i wieloletni tancerz.

Od 2010 roku dziennikarz, prezenter, reporter TVP Łódź. Pracuje w redakcji informacji, przygotowując materiały na antenę regionalną i ogólnopolską.

Obecnie prowadzi główny program informacyjny „Łódzkie Wiadomości Dnia” oraz livestylowe programy w konwencji śniadaniowej.

Jest autorem reportaży o tematyce historycznej.

Autor książki „Balet – kryształowy łabędź carskiego Petersburga” pasjonująca, odległa podróż do carskiej epoki dawnej stolicy Rosji.

Interesuje się historią sztuki, teatrem, muzyką i tańcem

Damian Raczkowski  Damian Raczkowski

Ukończył Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Był zaangażowany w wiele projektów społeczno - edukacyjnych. Współtwórca Vademecum dla młodzieży o Unii Europejskiej, które zostało wydane przez Uniwersytet Łódzki.

W 2018 został wybrany do Rady Miejskiej w Łodzi.

Jest Przewodniczącym Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego i Partycypacji, a także min. Wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji.

W swojej działalności stawia na kontakt z ludźmi. Jest wielkim przyjacielem naszej szkoły.

Jego priorytetem w działaniach jest promowanie integracji europejskiej.

Interesuje się muzyką, uwielbia czytać książki o tematyce  politycznej i historycznej oraz biografie.

Biega w Runmagedonach.

Maciej Kokotek   Maciej Kokotek

Dyrektor Łódzkiego Domu Biznesu.

Ukończył  Wydział  Studiów  Międzynarodowych i Politologicznych  Uniwersytetu  Łódzkiego,  studia podyplomowe  z  zarządzania  zasobami  ludzkimi  oraz  studia  doktoranckie  na  Wydziale  Zarządzania  UŁ.

Przygotowywał i uczestniczył w wielu projektach z dziedziny rozwoju kompetencji, kreatywności, przywództwa i współpracy międzynarodowej. Dyrektor Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem i Piotrkowskiego Centrum Edukacji.

Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, odpowiedzialny za wdrażanie 3 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i 2014-2020 dla sektora nauki, przedsiębiorstw i samorządów.

Biegacz amator, zdobywca Korony Maratonów Polski.

Adam Pieczonka   Adam Pieczonka

Ukończył Indywidualny Tok Studiów z kierunkiem wiodącym Chemia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.

Odbył liczne staże krajowe m.in. w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN oraz Centrum Biologii Medycznej PAN w Łodzi, Politechnice Warszawskiej, jak również staż zagraniczny na Vanderbilt University w USA. Obecnie jest zatrudniony jako adiunkt w Katedrze Chemii Organicznej i Stosowanej na Wydziale Chemii UŁ.

Jego zainteresowania chemiczne skupiają się na syntezie oraz wykorzystaniu związków o właściwościach luminescencyjnych.      

Prowadzi współpracę z Zakładem Genetyki Drobnoustrojów na Wydziale Biologii UŁ, Uniwersytetem Medycznym oraz Bionanoparkiem w Łodzi, gdzie prowadzone są badania na możliwościami wykorzystania związków w organicznych diodach elektroluminescencyjnych (OLED).

Jest autorem ponad 20 naukowych publikacji.

Jego pasją jest modelarstwo i żeglarstwo.